1. Španělsky se domluvíte nejen ve Španělsku, ale i ve velké části Jižní a Střední Ameriky, v Mexiku, v Rovníkové Guinei a pravděpodobně i v USA (je tam přece tolik hispánců a španělština je nejčastější jazyk, který se tam lidé učí).

2. Je to druhý jazyk na světě s největším počtem mluvčích. A to hned po čínštině.

3. Je to jazyk plný energie, vášně, síly a entusiasmu. Se španělštinou se nebudete nudit.

4. Když budete umět španělsky, třeba i jen pár slov, je pravděpodobné, že oslníte rodilé mluvčí. Potěší je váš zájem o jejich jazyk a ocení vaši snahu se ho naučit. Španělština tak bude cestou k srdci místních.

5. Pokud se vám líbí španělsky zpívaná hudba, tak si ji mnohem lépe vychutnáte, když budete písničkám rozumět a třeba si je budete moct i zazpívat.

6. Raději se díváte na filmy a seriály? I ty si v originále mnohem lépe užijete. I zde má španělsky mluvící svět co nabídnout a díky tomu se budete ve španělštině neustále zlepšovat.

7. I čtenáři si španělštinu užijí. Španělská a hispanoamerická literatura má mnoho co nabídnout. Není to jen Miguel de Cervantes, Lope de Vega, Gabriel García Márquez nebo Mario Vargas Llosa, výběr je mnohem větší a bohatší.

8. Cestování si mnohem lépe užijete, když se domluvíte. Vše jednodušeji zařídíte a někdy to bude jediná možnost, jak s rodilými mluvčími španělštiny komunikovat. V dnešní době se situace asi už trochu zlepšila, ale pořád je hodně lidí, kteří prostě cizí jazyky neumí, takže kolikrát nepochodíte ani s angličtinou, zvláště v méně turistických oblastech.

9. Učit se španělsky se může stát vaším koníčkem, otevře vám dveře do jiného způsobu myšlení, jiných kultur a váš mozek nebude lenivět. Nahlédnete do nových světů a naučíte se mnoho o nových kulturách.

10. Kdo jste se učil ve škole latinsky, španělština pro vás bude mnohem jednodušší, protože jako všechny ostatní románské jazyky z ní vychází.

11. Je to krásný, melodický jazyk, kterému se málokterý další vyrovná. Je prostě sexy. Možná s tím nebude každý souhlasit, ale setkala jsem se s názory cizinců, že španělštinu považují za sexy jazyk, a proto se ji učí.

Chcete se španělštinu naučit i vy? Nebo už ji ovládáte? Jaký důvod učit se španělsky jste měli/máte vy? Podělte se v komentářích. Jsem zvědavá, jestli se najdou i další důvody. A pokud svou španělštinu potřebujete ještě vylepšovat a prohlubovat, podívejte se sem.